HAKKINDA

İlkay Nişancı

1983 yılında Konya’da doğdu. Orta öğretim yıllarında davul, üniversite yıllarında perküsyon çalmaya başladı.

2010 yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Ana Bilim Dalı kontrbas ana branşında lisans eğitimini tamamladı. Aynı yıl Orff-Schulwerk Elementer Müzik ve Hareket Pedagojisi üzerine eğitim almaya başladı. Halen bu alanda derinleşme çalışmalarına ve araştırmalarına devam etmekte.

Eylül 2016 tarihinde tamamladığı eğitimlerle Ulusal Orff-Schulwerk Eğitimen Eğitimcisi olmaya hak kazandı. Güher & Süher Pekinel Anadolu Orff-Schulwerk Müzik Eğitimi Projesi kapsamında eğitmenlik yapmak üzere, 2018 - 2019 eğitim yılında tam burslu olarak Mozarteum Üniversitesi Orff Enstitüsü’nde “Orff-Institute Postgraduate University Course: Advanced Studies in Music and Dance Education” Special Course programını bitirdi. Bu proje kapsamında  Anadolu’da MEB’e bağlı olarak çalışan okul öncesi ve müzik öğretmeni gruplarına eğitim vermeye devam ediyor.

“New European Mentorship in Orff-Schulwerk” programını Christa Coogan mentorluğuyla bitirdi.

2014-2018 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Müzik Kulübü Rhythm Factory grubunun perküsyon eğitmenliğini yaptı.

Özel Medipol Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünde, Öğretim Görevlisi olarak Orff-Schulwerk Elementer Müzik ve Hareket Pedagojisi derslerini yürütmekte.

Özel Kültür Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünde, Öğretim Görevlisi olarak Orff-Schulwerk Elementer Müzik ve Hareket Pedagojisi derslerini yürütmekte.

2018 yılında bu yana KODA’nın (Köy Okulları Değişim Ağı) “Müzik ve Hareket” alanında, eğitim danışmanlığı görevini sürdürmekte. 

MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, 1 Öğretmen 1000 Ritim Hizmet İçi Eğitim Projesi’nde Eğitmen olarak görev yapmakta. 

Türk, Latin Amerika, Afrika müzik ve ritimleri üzerine kültür entegrasyonu, beste, araştırma ve çalgı yapımı gibi çalışmalar yapmakta.

2010 yılından bu yana okul öncesi, ilk öğretim, orta öğretim ve lisans olmak üzere farklı eğitim seviyelerinden öğrencilerle ve farklı meslek gruplarından yetişkinlerle Orff-Schulwerk ve Perküsyon alanlarında ulusal ve uluslararası eğitim, seminer ve atölye çalışmaları yapmakta.